Een veiling?!

Straatverplegers zou niet zijn wat het nu is zonder de onbaatzuchtige hulp van Luc Louveaux en Marie Gérard. Na hun overlijden hebben deze twee vrijwilligers, die ons meer dan tien jaar hebben gesteund, ons een collectie van meer dan 5.800 strips nagelaten. Deze indrukwekkende verzameling omvat werken van 740 artiesten, waaronder Abolin, Bilal, Franquin, Hergé, Pratt, tot aan Yslaire en zelfs Zidrou. Dit konden we niet onopgemerkt voorbij laten gaan.

Om onze twee vrijwilligers te eren, organiseren we een veiling van deze collectie, samen met niet eerder gepubliceerde tekeningen, originele platen en ander grafisch werk. De veiling wordt online gehouden op Drouot.com onder auspiciën van het veilinghuis Coll·Auctions en expert Éric Coune, van 4 tot 13 november. En laat 13 november net het evenement zijn waar we Luc en Marie zullen eren én de veiling zullen eindigen rond 21u00 in het stadhuis van Brussel.

Alle opbrengsten van dit evenement gaan naar Straatverplegers.

Zin om het slotevenement bij te wonen?

Zwart wit portret van Luc Schuiten

Luc Schuiten, onschatbare steun

Tijdens de voorbereiding van ons veilingproject ter ere van Luc en Marie, hadden we het geluk Luc Schuiten te ontmoeten. Niet alleen schonk hij ons originele tekeningen en litho's van de hoogste kwaliteit, hij was bovendien bereid om het peterschap op te nemen van onze veiling.

Wie is Luc Schuiten en waarom heeft hij dit project gesteund?

Dag Luc, kun je ons iets over jezelf en je achtergrond vertellen?

Ik ben in de eerste plaats een visionaire architect uit Brussel. Mijn werk is gebaseerd op het idee dat we te vaak vergeten zijn dat we levende wezens zijn, gevestigd op een planeet die zelf ook leeft. Dit brengt me ertoe leefruimtes te ontwerpen die geïnspireerd zijn door de natuur, zoals koraalriffen of oerbossen, waar elk element een rol speelt in een globaal ecosysteem. Ik ontwikkel ook oplossingen voor het transport van morgen en stel me 'archiborescerende' habitats voor die vandaag gebouwd zouden kunnen worden. Mijn doel is om een harmonieuze toekomst te schetsen door een respectvolle relatie tussen mensen en de natuurlijke wereld om hen heen te herstellen.

Hoe heb je Straatverplegers leren kennen?

In het kader van mijn stadsontwikkelingswerk in Brussel kwam de dakloosheidsproblematiek al snel op de voorgrond. Voor mij is de zorg voor alle levende wezens - inclusief onze dakloze mensen - een prioriteit. Ik kan me niet goed voelen over mijn stad als een deel van de bevolking wordt verwaarloosd en aan zijn lot wordt overgelaten. Op zoek naar praktische oplossingen ontdekte ik Housing First en het uitzonderlijke werk van Straatverplegers.

Waarom heb je deze veiling gesponsord?

Ik kan waarschijnlijk meer betekenen door mijn werk als architect en mijn tekeningen te gebruiken in plaats van alleen maar op straat aanwezig te zijn. Door deel te nemen aan deze veiling ben ik in overeenstemming met mijn overtuigingen: ik kan helpen fondsen te werven terwijl ik iets doe dat in lijn is met mijn waarden en mijn visie op de wereld.

Hartelijk dank aan onze partners en sponsors!

We hadden geen evenement van deze omvang kunnen organiseren zonder de structurele steun van Eric Coune, veilinghuis Coll·Auctions, de Brusselse restauranthouder Witlof en de Stad Brussel.

Ontdek waarom iedereen betrokken is bij dit project, dat geen ander doel heeft dan onze vrijwilligers te eren, die vaak in de schaduw van de straat- en huisvestingsteams werken.

We willen ook graag onze sponsors bedanken: Bâtiments Henri Germeaux SA, Konligo BV, Selco SA

Zin om deel te nemen aan het slotevenement?

De collectie in een oogopslag

Eric Coune, uitbater van boekhandel The Skull in Sint-Gillis, is zo vriendelijk geweest zijn adresboek open te stellen om striptekenaars uit te nodigen originele platen of ongepubliceerde tekeningen te schenken. Daarnaast heeft Luc Schuiten, peter van ons evenement, ons vier originele tekeningen aangeboden die we zullen veilen.

Carine De Brab heeft drie lots geschonken, waaronder twee originele platen. Alex Imé heeft twee niet eerder gepubliceerde tekeningen en een originele plaat geschonken. Een plaat uit het album “Coq-sur-Mer 1933” door Baudouin Deville is ook geschonken. En de lijst gaat verder. Ontdek alle originele werken hieronder.

Ziet, ruikt en voelt u de collectie liever met uw eigen zintuigen? Dat kan. Onze deuren zijn open van 4 tot en met 12 november. Het enige wat u hoeft te doen is een tijdsslot reserveren. Dat doet u hier